Ewolucja komputerów

ewolucja_komputerow.jpg

Pierwsze urządzenie, które można było nazwać komputerem powstało w 1941 roku i nazywało się Z3. Oczywiście, tylko w niewielkim stopniu przypominało ono sprzęt komputerowy, jakim posługujemy się w teraźniejszości.

Co ciekawe, Z3 był tylko jeden i został zniszczony w czasie działań wojennych. Warto zwrócić uwagę, że postępy w dziedzinie produkcji komputerów z roku na rok były coraz szybsze.

Widać to chociażby na przykładzie ostatnich dekad. Sprzęt komputerowy produkowany dziesięć lat temu znacznie różni się od tego, którym posługujemy się obecnie.

Jeśli nadal to przyspieszenie będzie widoczne, to nawet trudno sobie wyobrazić, jakie technologie opanujemy i jak będą wyglądały komputery przyszłości. Mogą one na przykład zupełnie zmienić swoją postać, jak zresztą zrobiły to już wielokrotnie.

Pierwsze urządzenia tego typu, które miały moc obliczeniową mniejszą od współczesnych smartfonów, zajmowały przecież całe pomieszczenia. Nie można więc wykluczyć, że w przyszłości będą one miały na przykład wielkość paznokcia.

słuchawki nauszne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *